Operacja opadającej powieki – przyczyny opadającej powieki

Czy zdarza się, że patrząc rano w lustro widzisz zmęczoną, smutną twarz z przymkniętymi, ciężkimi powiekami ?
A może opadające powieki zawężają ci pole widzenia i musisz podnosić głowę, marszczyć czoło, by więcej widzieć? Masz kłopot z założeniem okularów?

Prawdopodobną przyczyną jest zwiotczenie skóry w okolicach oczu spowodowane wiekiem.

Dlaczego powieki z czasem opadają?

Skóra w okolicach oczu jest najcieńsza. Dlatego też, gdy wraz z upływającym czasem włókna kolagenowe stają się słabsze, nasza skóra traci jędrność i staje się wiotka, mniej elastyczna.

Inną przyczyną opadającej powieki może być palenie papierosów, które wyjątkowo negatywnie wpływa na kondycję skóry, uwarunkowania genetyczne, przebyte choroby lub nadmiar stresu i słońca.

Możemy zaobserwować pojawianie się początkowo cienkiej, a później głębszej siatki zmarszczek wokół oczu, ust, na czole. Twarz traci swój kształt i zniekształca się owal. Skóra na szyi staje się cienka, jakby pergaminowa, a powieki ciężkie ograniczając często pole widzenia. Nasza twarz nabiera starszego, smutniejszego wyrazu.

To naturalne zjawisko i jednocześnie ogromne wyzwanie dla medycyny estetycznej i plastycznej.

 

Walka o młodość

Współczesny człowiek dłużej żyje niż jego przodkowie. Jest zdrowszy, lepiej wysportowany, świadomy warunków jakie musi spełnić, by dłużej cieszyć się dobrą kondycją psychiczną i fizyczną. Dba o dietę i chce wyglądać tak, jak się czuje: młodo.

Zabiegi kosmetyczne i estetyczne starczają tylko do pewnego czasu. Są oczywiście świetną bazą i niezbędnym warunkiem utrzymania skóry w dobrej kondycji, ale nadchodzi czas, gdy potrzebne są skuteczniejsze rozwiązania.

Do gry wchodzi chirurgia plastyczna.

Dawno już minęły czasy, gdy zabiegi z dziedziny medycyny plastycznej łączone były z fanaberiami gwiazd kina czy estrady. Dziś chirurgia plastyczna jest dla każdego.

Nie jest to wydatek wyłącznie dla zamożnych. Dzięki dogodnym instrumentom finansowym można pozwolić sobie na ujęcie dziesięciu – piętnastu lat w cenie telewizora czy kanapy. Do tego należy dodać, że doświadczony i uzdolniony chirurg plastyczny postara się o naturalny wygląd i brak komplikacji.

 

Kiedy wykonać zabieg na opadające powieki?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie kiedy poddać się operacji na opadające powieki.
Zdarza się bowiem, że już nawet dzieci cierpią na chorobę opadającej powieki (ptoza).

Najczęstszą jednak przyczyną opadających powiek jest proces starzenia się.
Jeśli więc czujesz dyskomfort widząc w lustrze, że Twoje oczy utraciły swój poprzedni kształt, brwi się przesunęły, a kąciki opuszczają nadając Ci smutny i zmęczony wygląd, gdy masz kłopoty z noszeniem okularów i musisz marszczyć czoło lub podnosić głowę, by poprawić widzenie, sugerujemy wybrać się na konsultację do chirurga plastyka.

 

Jak znaleźć najlepszego specjalistę, który wykona operację podnoszenia powiek?

Sposobów jest kilka: można przewertować reklamy i ogłoszenia w internecie, zapytać znajomych lub zaprzyjaźnionych lekarzy. Można czytać komentarze w sieci, choć trudno uznać to za miarodajne źródło.

My proponujemy wybór lekarza, który chętnie podzieli się z Wami wiedzą na temat swojego wykształcenia, zdobytych dyplomów, certyfikatów i szkoleń. Zdobycie odpowiedniego doświadczenia w dziedzinie chirurgii plastycznej jest wymagającym, wieloletnim procesem.

Nauka na chirurga plastycznego wymaga stałego podnoszenia swoich kwalifikacji, uczestniczenia w seminariach krajowych i międzynarodowych, by dzielić się wiedzą z kolegami po fachu i by móc zaproponować swoim pacjentom najnowsze i najlepsze rozwiązania.

Do tego oczywiście dochodzi praktyka przy stole operacyjnym, setki, jeśli nie tysiące godzin spędzone przy pacjentach.

Można zatem śmiało przyjąć założenie, że doświadczony lekarz, chirurg plastyczny powinien mieć za sobą dwadzieścia, trzydzieści lat doświadczenia i udokumentowane wykształcenie.

Kliniki chirurgii plastycznej o sprawdzonej renomie łatwo można znaleźć np. w Warszawie.

Podczas wizyty konsultacyjnej radzimy posłużyć się przygotowaną wcześniej lista pytań i wątpliwości.
Doświadczony i profesjonalny chirurg plastyczny nie będzie dziwił się pytaniom o wykształcenie czy wykonane operacje.

 

Ten straszny skalpel, czyli jak to naprawdę wygląda?

Do zabiegu podnoszenia powiek kwalifikują się osoby w dobrym, ogólnym stanie zdrowia. Podczas wywiadu lekarz prowadzący zbiera informacje na temat przebytych chorób, stylu życia i zleca dokonanie niezbędnych badań laboratoryjnych, takich jak ustalenie grupy krwi, morfologia, cukier, OB. I stopień krzepliwości.

Poważne stany zapalne, choroby nerek, cukrzyca, zaburzenia krzepliwości krwi mogą stanowić przeszkodę w zabiegu.
Operacja podnoszenia powiek to krótki, bo trwający od 30 minut do godziny zabieg chirurgiczny pod znieczuleniem miejscowym lub ogólnym. Wykonuje go chirurg o specjalności w podnoszeniu opuszczonych powiek, asystuje anestezjolog i personel medyczny http://klinikagrzesiak.pl/plastyka-powiek/

Lekarz dokonuje nacięć w fałdach skórnych powieki dolnej i górnej, usuwa nadmiar skóry i tłuszczu i zaszywa przy wykorzystaniu bardzo cienkich nici.

Blizny są praktycznie niewidoczne, bo ukrywają się w fałdach skórnych.

Rekonwalescencja trwa kilka dni, a po około tygodniu zdejmowane są szwy. Przez pewien czas pacjent powinien spać w nocy na wyższej poduszce i zrezygnować z noszenia szkieł kontaktowych.

Jak w przypadku każdego zabiegu chirurgicznego mogą wystąpić miejscowe i krótkotrwałe niedogodności: opuchnięcie, na które pomagają zimne okłady, suchość oka lub łzawienie.

Zabieg podnoszenia powieki jest małoinwazyjny, delikatny i bezbolesny.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*