Nowe czy używane telefony – Bytom

Telefon zmieniamy dzisiaj średnio co dwa lata. Nie jest to nic zaskakującego, biorąc pod uwagę fakt, że bardzo szybko pojawiają się nowe wersje systemów operacyjnych, a na nie kolejne wersje programów. Oczywiście nowe systemy i oprogramowanie nie działa już na starszych modelach i to najczęściej zmusza nas do pójścia z duchem czasu. Dziś zastanowimy się czy warto kupować nowe telefony, czy lepiej skusić się na tak zwaną „używkę”. Sprawdzimy gdzie w Bytomiu znajdują się sklepy GSM z najtańszymi smartfonami, a także miejsca gdzie możemy zakupić telefony z drugiej ręki w dobrej cenie.
Wybierając telefon trzeba przede wszystkim znać jego specyfikację. Na miejscu w sklepie często nie ma czasu by w pełni się z nią zapoznać. Dlatego wybór samego modelu warto przeprowadzić jeszcze przed wyjściem z domu, korzystając z danych dostępnych w sieci. Dobrze jest również przeszukać opinie na temat każdego egzemplarza i producenta. Jeżeli jest to możliwe, poprośmy o pomoc znajomych, obejrzyjmy jakim sprzętem się posługują, sprawdźmy go w działaniu. Może akurat spodoba się nam na tyle, że będziemy chcieli kupić sobie taki sam. Teraz przychodzi pytanie czy lepiej kupować nowe czy używane telefony. Bytom jak każde miasto posiada mnóstwo sklepów producentów, serwisów GSM, a także komisów i lombardów. Możemy więc zarówno zakupić „nówkę sztukę” prosto z półki sklepowej, jak i sprzęt z drugiej ręki, praktycznie nie wyjeżdżając poza ścisłe centrum miasta. Oczywiście jeżeli nie znajdziemy nic na miejscu, możemy wybrać się wgłąb Aglomeracji Śląskiej. Mieszkańcy Górnego Śląska są w naprawdę uprzywilejowanej pozycji biorąc pod uwagę resztę kraju. Tak więc na początek decyzja – wybieramy model, decydujemy czy smartfon ma być nowy lub używany, a później ruszamy na podbój sklepów!
Pragnąć kupić nowiutki model warto wybrać się w pierwszej kolejności do salonów producentów smartfonów, lub do salonów operatorów telefonii komórkowej. Ten drugi sposób wydaje się o tyle lepszy, że często możemy od razu podpisać umowę o abonament, a sam smartfon dostaniemy nawet za symboliczne 1zł. Oczywiście będziemy musieli później płacić przez kilka lat stałą miesięczną kwotę, która niejako ma sprawić, że „darmowy” telefon spłacimy, ale i tak najczęściej klient wychodzi na tym na plus. Jednak trzeba liczyć się z tym, że taki telefon będzie miał blokadę operatorską tylko na sieć, w której będzie on zakupiony. Innymi słowy nie będziemy mogli go używać z inną kartą SIM. Kolejne miejsce które warto odwiedzić to serwisy GSM – tam możemy kupić zarówno nowe jak i używane telefony. Bytom jest miastem gdzie znajdziemy kilkadziesiąt takich placówek, wybór jest więc spory i nawet jeśli w jednym nie trafimy niczego ciekawego, warto się nie zniechęcać i iść do kolejnego serwisów. Punkty GSM mają w ofercie zarówno telefony zupełnie nowe, jak i te które pozyskali od klientów. Działa to często na tej zasadzie, że ktoś kupując nowy smartfon zostawia w rozliczeniu swój stary, dzięki temu cena nieco spada, a i serwis ma szansę na tym zarobić. Warto również przejść się po komisach i lombardach, ponieważ tam możemy znaleźć prawdziwe perełki w cenie tak niskiej, że trudno w to uwierzyć. Musimy jednak bacznie się rozglądać, bo takie okazje błyskawicznie znikają z półek.
Na koniec warto dodać, że smartfon z drugiej ręki wcale nie musi być gorszy od całkiem nowego. Wszystko zależy od tego, czy poprzedni właściciel dbał o swoje urządzenie. Musimy jednak przed kupnem bardzo dokładnie oglądać i sprawdzać w działaniu używane telefony Bytom ma wiele komisów, które nie tylko dają nam gwarancję rozruchową na tydzień lub dwa po zakupie, ale pozwalają na sprawdzenie działania urządzenia na miejscu, jeszcze przed przekazaniem pieniędzy.

Czytaj też na temat innych ciekawych miejsc w bytomiu:

Sala zabaw Bytom

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*