Nie taki dentysta straszny

Wiele osób boi się wizyty u dentysty. Najczęściej jest to powodowane niekoniecznie przyjemnymi doświadczeniami z przeszłości. Zwykle nasze wspomnienia sytuują się wczasach, w których medycyna była gorzej posunięta, a sprzęty medyczne były najzwyczajniej gorszej jakości. W takiej sytuacji nie trudno o złe nastawienie jeszcze przed wizytą. Jednak strach może siedzieć głębiej i brać się jeszcze z czasów dzieciństwie. Chyba żadne dziecko nie było miłośnikiem wizyt w gabinecie stomatologicznym, a u niektórych strach mógł być tak daleko posunięty, że aż do dorosłych lat mógł pozostawać w ich pamięci, oczywiście wyolbrzymiony. Jednak pomimo tych nieprzyjemności siedzących w głowach ludzi, prawda okazuje się być zupełnie inna.

Podczas gdy lata mijały, jakość usług zaczęła się poprawiać. Większość gabinetów wyposażona jest w sprzęt najwyższej klasy, a dentyści precyzyjnie wykonują swoją pracę. Przestarzałe i warczące wiertła to już przeszłość. W połączeniu z dobrą techniką, nawet najgorzej zapowiadający się zabieg może przejść w miłej atmosferze. Duża rola przypada naturalnie samemu wykonawcy. Na samym początku jednak warto pamiętać, że stomatolog to zawód zaufania publicznego, a to oznacza, że byle kto nie jest do niego dopuszczany. Niezależnie do kogo by pacjent trafił, zawsze będzie w dobrych rękach. Jednak najwięcej nieporozumień i nieprzyjemności dzieje się z winy pacjenta, który wierci się i przeszkadza podczas zabiegu.

Stomatolog ma wtedy utrudnioną pracę. Także samo nastawienie pacjenta może wprowadzać w zakłopotanie. Zwykle nie zapoznany z fachowymi terminami może zwykły, prosty zabieg przyjąć jako coś strasznego, jeżeli ma skomplikowaną nazwę, co zdarza się nad wyraz często. Tak samo wspomniane przyzwyczajenia z przeszłości mogą nastawiać go wyjątkowo źle. Jednak jeżeli zapamięta się podstawowe wskazówki, wizyta u dentysty nie będzie niczym strasznym, a w najgorszym wypadku może okazać się neutralna. Koniec końców i tak liczy się to, by ząb przestał boleć. Niezależnie jak wizyta by nie wyglądała, każdy z gabinetu wychodzi zadowolony.

Źródło – Stomatologia-palyga.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*