Nie dać oszukać na aukcjach internetowych.

Jak nie dać się oszukać na aukcjach internetowych ?
Zawsze możemy paść ofiarą oszustwa nawet gdy jesteśmy bardzo ostrożni także na aukcjach internetowych ,gdzie można być anonimowym. Wspomniana anonimowość powoduje ,że możemy być kimkolwiek ,ale to nie oznacza ,że wobec tej sytuacji jesteśmy bez radni. Szkoła licytujących mówi ,że im więcej gwiazdek tym odwrotnie. A jest wręcz odwrotnie. Oszukiwać najlepiej w Allegro, bo korzysta z niego najwięcej osób i jest najpopularniejszy.

Podszywanie się pod cenionego sprzedawcę daje oszustowi gwarancję szybkiego zyski, bo korzysta z jego wizerunki. Po drugie w większości przypadków wyłudzone kwoty nie kwalifikują się do programu ochrony kupujących. Po trzecie w momencie gdy kupujemy kod doładowujący telefon, chcemy otrzymać go jak najszybciej. Sami sprzedawcy chwalą się, że realizują transakcję w ciągu kilku godzin. A efekt jest taki ,że sprzedawca akurat nie jest online, w tym czasie oszust z konta sprzedawcy wystawia karty na aukcji, zmienia numery kont, hasła dostępu. Chętni znajdują się szybko, kupują, płacą od razu przelewem, a oszust znika. Cała zabawa trwa kilka godzin. Zanim właściciel zorientuje się i skontaktuje się z pracownikiem serwisu aukcyjnego, oszusta już nie ma. Allegro reaguje natychmiast, powiadamia klientów, którzy dokonali zakupu, blokuje konto sprzedawcy, usuwa aukcję i na tym kończy się ich rola ,a dalej trzeba działać samemu. Istotną rzeczą jest to ,aby pamiętać ,że należy nie płacić od razu pieniędzy. Warto zamówić przesyłkę z pobraniem ,i gdy ją będziemy mieć to obejrzeć ,i wtedy zapłacić.

Także warto dobrze sprawdzić sprzedającego. Jeżeli jest to znana marka u której kupowaliśmy jakieś towary to należy sprawdzić czy coś nie budzi naszych podejrzeń. Szkoda by było ,aby nasze pieniądze trafiły do oszustów. Na koniec warto też czy sprzedawca podaje swój numer telefonu, dane swojej działalności na przykład nip czy regon. Danego przedsiębiorcę możemy sprawdzić na stronie ceidg czy krs ,jeżeli jest to spółka.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*