Firma w Czechach – najważniejsze walory

Firma w Czechach – najważniejsze walory

Chcecie założyć własną firmę na terenie naszego kraju? Czytacie jednak o tym i macie coraz większe wątpliwości? Niestety, założenie przedsiębiorstwa na terenie Polski wcale nie jest takie łatwe, jak może wydawać się na pierwszy rzut oka. Osoby, które decydują się na takie rozwiązanie muszą bowiem przebrnąć przez szereg formalności. Poza tym samo prowadzenie firmy także nie jest łatwe. Nie chodzi o konkurencję, która tak naprawdę jest w każdym kraju i w każdej branży. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że podatki w naszym kraju nie należą do najniższych. Poza tym państwo nie jest do końca przychylne biznesmenom. Duża liczba formalności, wysokie opłaty itp. – to wszystko powoduje, że firma w Czechach coraz częściej analizowanym rozwiązaniem. Dlaczego ludzie decydują się na taki wariant? Co skłania ich do podjęcia tej decyzji? Oto najważniejsze przyczyny.

Dużo osób, które założyły firmę w Polsce narzekają, że biurokracja jest w naszym kraju niestety bardzo rozwinięta. Niestety, taka sytuacja rzeczywiście ma miejsce. Nic więc dziwnego, że firma w Czechach jest zakładana coraz częściej. Ludzie doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że można to wykonać zdecydowanie szybciej i sprawniej. Obecnie czas to pieniądz. Dużo ludzi wyznaje tę dewizę. Nic więc dziwnego, że chętnie decydują się na założenie firmy na terenie państwa będącego naszym sąsiadem na mapie geograficznej. Trzeba podkreślić, że bardzo ważne jest również to, że czas założenia spółki to około kilka tygodni. Warto zwrócić uwagę na ten fakt. Komunikacja z urzędami może spokojnie odbywać się w sposób elektroniczny. Tak samo można wysyłać sprawozdania podatkowe. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania. Te zalety sprawiają, że firma w Czechach jest zakładana przez coraz większą liczbę Polaków. Raczej nie należy spodziewać się, aby coś w tym aspekcie mogło zmienić się w najbliższym czasie.

Na pewno nie da się ukryć, że bardzo dużo osób zwraca uwagę na fakt, że firma w Czechach jest korzystniejsza, jeśli chodzi o warunki finansowe. Mamy tutaj do czynienia z 19-procentowym podatkiem CIT. Jeśli chodzi o składki na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, to są one zależne od wysokości dochodu. Założenie firmy nie wymaga natomiast mieszkania na terenie Republiki Czeskiej. Nic bowiem nie stoi na przeszkodzie, aby komunikować się z urzędami na przykład poprzez drogą internetową. Trzeba podkreślić, że ludzie dostrzegają, że w Czechach wzrasta zainteresowanie produktami, które pochodzą z naszego kraju. Warto wiedzieć, że od podatku właściciele przedsiębiorstw mogą odliczyć rozmaite koszty, które są związane z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Im mniejszy dochód tym mniejszy podatek dochodowy. To oczywiście oznacza, że dana osoba ma szansę zarobić więcej pieniędzy. Ważną informacją jest również fakt, że małe przedsiębiorstwa nie muszą być koniecznie płatnikiem VAT-u. Te wszystkie zalety są bardzo istotne dla Polaków.

Szczegóły dotyczące tego jak założyć firmę w Czechach znajdziesz na:

Firma w Czechach

http://www.failsbook.pl/dlaczego-firma-w-czechach-jest-dobrym-wyborem/

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*