Czym są opaski kompresyjne?

W ostatniej dekadzie niesamowicie modny stał się wszelkiego rodzaju sport. Na ulicach pojawiało się coraz więcej biegaczy, rolkarzy, rowerzystów i tak dalej. Oczywiście rynek szybko to zauważył i pojawiły się różnego rodzaju akcesoria i gadżety dla ludzi aktywnych. Jednym z takich akcesoriów są tak zwane opaski kompresyjne. Jedni uważają że są to świetne produkty, inni twierdzą z kolei że kompresują one co najwyżej portfele. Jak jest naprawdę? Postaramy się to sprawdzić, bazując na opiniach użytkowników.
Fenomen, jakim stały się opaski kompresyjne, zaczął narastać kilka lat temu. Wtedy moda na bieganie osiągała swój szczyt, a w sklepach pojawiły się opaski, które po założeniu miału umożliwiać lepsze wykorzystanie siły mięśni, przyspieszyć ich regenerację po treningu biegowym, a także pomagać w unikaniu kontuzji. Trzeba przyznać, że to dość odważne podejście, biorąc pod uwagę że mówimy tu tylko o zwyczajnej opasce zakładanej na łydkę, ewentualnie udo. Jednak ceny również nie pozostawiały złudzeń, że mamy do czynienia z produktem, który przynosi prawdziwe efekty. W momencie gdy opaski kompresyjne wchodził na rynek, za najtańsze egzemplarze w dużych sieciach sklepów z akcesoriami sportowymi, trzeba było zapłacić ponad 100 złotych. Czy jednak wysoka cena idzie w parze z jakością wykonania i faktycznymi efektami?
Użytkownicy opasek bardzo sobie je chwalą. Twierdzą, że gdy zaczęli je nosić, znacznie poprawiło im się krążenie krwi w okolicach mięśni. Po dłuższym intensywnym wysiłku łydki i uda już nie drętwiały jak przedtem, zmuszając do kilkuminutowego odpoczynku. Podobnie efekt po treningu był o wiele lepszy. Jak normalnie trzeba było odczekać dwa-trzy dni do pełnej regeneracji, to stosując opaski dawało się skrócić ten okres nawet do jednego dnia bez biegania. Czy jednak nie był to jedynie efekt placebo? Postanowiliśmy zapytać lekarza fizjoterapeutę o to, czy opaski kompresyjne naprawdę są tak fenomenalnym rozwiązaniem. Lekarz owszem przyznał, że mogą one pomóc w treningu, ale z drugiej strony nie powinniśmy od nich oczekiwać cudów. Opaski są bardzo pomocne, ale to nie one biegają tylko my sami.

Zaopatrz się w profesjonalnym sklepie – https://nowoczesnysport.pl/odziez-kompresyjna

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*