Beton, a cement, czyli na czym polega różnica między nimi?

W branży jaką stanowi szeroko pojęte budownictwo, bardzo istotnym zagadnieniem są stosowane materiały. Budynki, które powstają wskutek prac budowlanych powinny charakteryzować się trwałością. Ważnym jest również czy zastosowane materiały są przyjazne dla środowiska. Beton cechuje się właśnie dużą odpornością na działanie czynników zewnętrznych, jak również stanowi on tworzywo zupełnie naturalne, a co za tym idzie – stosowanie go jest w pełni ekologiczne. Beton, który jest wysokojakościowy powinien być wykonany z cementu. Na czym jednak polega różnica pomiędzy betonem, a cementem? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć na łamach niniejszego artykułu.

Co to jest beton oraz czym różni się od cementu?

Najbardziej istotna różnica dotycząca obu tych spoiw polega na tym, że cement jest jedynie półproduktem. Wykorzystanie cementu jest kluczowe jednak do uzyskania produktu końcowego jakim jest właśnie beton. Beton natomiast stanowi rodzaj materiału, na powstanie którego składa się większa ilość składowych, w tym między innymi:

  • kruszywo grube lub drobne;
  • woda;
  • cement;
  • ewentualnie może nastąpić dodanie włókna.

Unikalne właściwości betonu wynikają głównie z hydratacji cementu.

Jak przygotować konstrukcję z betonu cementowego?

Przygotowanie konstrukcji wykonanej z tak zwanego betonu cementowego polega przede wszystkim na dokładnym ustaleniu wymagań technicznych jej dotyczących, a dokładnie tych, jakie powinien spełniać zastosowany beton.

W zdecydowanej większości przypadków, wymogi te dotyczą w znacznej części odpowiedniej wytrzymałości betonu na ściskanie go w jak najmocniej jednorodny sposób w całości wykonanego elementu.

Co to jest cement, czyli wszystko co należy wiedzieć na temat tego materiału budowlanego.

Materiał o sproszkowanej specyfice o zastosowaniu wiążącym, który wykazuje właściwości hydrauliczne to właśnie cement. Cement w momencie wystąpienia jego kontaktu z wodą znacząco twardnieje i wykazuje wówczas cechy wytrzymałościowe. Fakt ten dotyczy zarówno usadowienia go na powietrzu, jak i pod taflą wody.

Cement stanowi półprodukt do powstania betonu oraz klinkieru portlandzkiego.Produkowanie cementu musi odbywać się pod stałą kontrolą ponieważ cement musi spełniać wszelkiego typu wymogi świadczące o bezpieczeństwie jego późniejszego stosowania.

Górażdże to firma, która jest jednym z najbardziej renomowanych producentów betonu. Cechami charakterystycznymi marki jest pełen profesjonalizm, który widoczny jest w wielu aspektach, które wiążą się bezpośrednio z jakością proponowanych przez nich produktów. Górażdże cieszy się niezwykle pozytywna opinią swoich dotychczasowych klientów, którzy nie szczędzą pochwał dotyczących zakupionych u nich produktów. Marka zdaje sobie sprawę jak ważna jest jakość świadczonych usług, szczególnie gdy rzecz dotyczy kwestii związanych z branżą budowlaną. W końcu od tego jaki poziom prezentuje materiał, w tym przypadku beton i cement, zależy całość wykonywanych prac. Górażdże to producent, który zasługuje na pełnie konsumenckiego zaufania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*